ورود ثبت نام 0 سبد خرید
پشتیبانی و مشاوره - 04432220581

روش آماده سازی قهوه با استفاده از قهوه جوش دستی موکاپاتدم کردن قهوه با استفاده از قهوه جوش های دستی یا موکاپات یکی از متداول ترین روش های دم کردن قهوه می باشد، که بسیار ساده و کاربردی می باشد. شما برای دم کردن قهوه با استفاده از موکاپات، مراحل پیچیده ای را پیش رو ندارید و تنها کافیست تا مراحل زیر را پشت سر هم و با کمی دقت انجام دهید.

  1. ابتدا آب را در کتری به صورت جدا گانه به جوش آورید، دلیل این کار این است که اگر آب را درون خود موکاپات به جوش آورید، دمای موکا پات از کنترل خارج می شود و بیش از اندازه داغ می شود و همین موضوع باعث می شود تا قهوه شما طعم مطلوبی پیدا نکند و بیش از حد تلخ گردد.
  2. تا زمانی که آب به جوش آید می توانید دانه های قهوه را با درجه ی استانداردی آسیاب نمایید و یا می توایند از پودر قهوه های آماده برای پر کردن محفظه ی مخصوص به پودر قهوه استفاده نمایید. پس از این که سبد قهوه را با پودر قهوه پر کردید، تنها با انگشت روی آن را صاف کنید و نیازی به فشرده کردن آن نمی باشد.
  3. حالا آب جوش را به محفظه ی زیرین اضافه نمایید و سایر محفظه ها را روی هم سوار کنید.
  4. سپس موکا پات را روی شعله متوسط اجاق قرار دهید، ولی درب آن را باز بگذارید تا بتوانید متوجه غلظت عصاره قهوه بشوید.
  5. اولین عصاره ی قهوه بین 5 تا حداکثر 10 دقیقه به محفظه ی فوقانی میریزد، که در ابتدا بسیار تیره می باشد و این عصاره در ادامه روشن و روشن تر می گردد.
  6. پس از این که عصاره قهوه به رنگ قهوه ای روشن یا عسلی درآمد یعنی عصاره ی قهوه شما به خوبی خارج شده است، و می توانید درب آن را بگذارید و آن را از روی شعله بلند کنید.
  7. برای این که قهوه طعم بهتری پیدا کند و بیش از این دم نشود، زیر آن را داخل حوله ی سرد بپیچید و یا ته آن را زیر آب سرد بگیرید تا قهوه شما تلخ نشود و طعم بی نظیری پیدا کند.

حالا می توانید قهوه خود را داخل فنجان های مورد نظر خود بریزید و آن را در کنار تنقلات مورد علاقه خود نوش جان کنید.

اجزای تشکیل دهنده ی موکاپات :

موکاپات یا اسپرسوساز رو گازی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است، که عبارت اند از: مخزن آب، محفظه پودر قهوه، مخزن عصاره قهوه، که کار کردی ساده ولی جالب دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

طرز کار موکاپات :

موکاپات ها یا قهوه جوش های دستی مکانیزمی ساده دارند و به این صورت کار می کنند که فشار بخار با عبور از پودر قهوه با سرعت بسیار زیاد، به مخزن فوقانی عصاره قهوه ریخته می شود و به این ترتیب قهوه شما آماده می شود.

این عمل کرد به این دلیل می باشد که مایعاتی مانند آب در اثر افزایش دما، افزایش حجم پیدا می کنند و مولکول های آب با سرعت به هر طرف پخش می شوند و به دنبال راهی برای خروج می گردند که در نهایت خروجی مخزن قهوه را پیدا می کنند و از آن خارج می گردند؛ این عمل منجر می شود که عصاره ای همراه با آب از مخزن خارج گردد و قهوه ای خالص و بی نظیر به شما تحویل دهد.

تاریخچه ی استفاده از موکاپات یا اسپرسوساز رو گازی :

نوشیدن قهوه یکی از سنت هایی می باشد که بسیاری از اقوام و ملت ها به آن علاقه دارند و از عادات دیرینه ی آن ها محسوب می شود. همان طور که می دانید قهوه ها انواع مختلفی دارند و همچنین برای آماده سازی و دم کردن آن ها نیز روش های متنوعی وجود دارد.  تاریخچه ی نوشیدن قهوه و دم کردن آن ها به ایتالیا باز می گردد و موکا پات ها نیز نمادی از فرهنگ بزرگ قهوه نوشی ملت ایتالیا می باشند.تاریخچه موکاپات

موکاپات ها و قهوه جوش های دستی برای اولین بار در قرن 16 میلادی، به عنوان کالایی لوکس، خاص و گران قیمت به مردم معرفی شدند، که تنها اقشار خاصی اقدام به استفاده از آن ها می کردند و پس از آن، این کالای خاص تبدیل به کالایی همه پسند شد و در دسترس کافه ها و همین طور عموم مردم قرار گرفت.

پس اگر شما هم از آن دسته افرادی می باشید که به نوشیدن قهوه علاقه ی فراوانی دارید، دور از ذهن است که تا به حال نام موکاپات ها را نشنیده باشید.

نتیجه گیری :

بسیاری از افراد برای این که دم کردن قهوه برای آن ها پیچیده می باشد و فرصت کافی برای انجام دادن آن ندارند، از نوشیدن قهوه صرف نظر می کنند و یا رو به استفاده از قهوه های آماده می آورند. یکی از ساده ترین روش هایی که برای دم کردن قهوه ی روزانه افراد وجود دارد، استفاده از موکا پات ها می باشد که از گذشته به سرعت مورد توجه میلیون ها افراد قرار گرفت و انقلابی در طعم و مزه ی قهوه ها به وجود آوردند. موکاپات یا اسپرسوساز رو گازی دارای جنس های مختلفی از جمله استیل، آلومینیومی و ... می باشند، که می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها انتخاب نمایید و نهایت لذت را از نوشیدنی خود ببرید. شما می توانید انواع موکاپات های با کیفیت و مرغوب را در رنگ بندی متنوع با ارزانترین قیمت ممکن از فروشگاه بزرگ و پر تنوع اینترنتی و حضوری بسیط تهیه نمایید و از استفاده از آن ها نهایت لذت را ببرید.


تاریخ: 1399/12/02 03:02 ب.ظ | دفعات بازدید: 50


نظرات