ورود ثبت نام 0 سبد خرید
پشتیبانی و مشاوره - 04432220581

فواید جویدن آدامسآدامس به اشکال مختلف از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است. یونانی ها شیره ی درختی به نام ماستیک را می جویدند، مایان های باستان طرفدار شیره درخت sapodilla (که tsiclte نامیده می شود) بودند.  بومیان آمریكا از نیوانگلند شیره صنوبر را می جویدند، و این عادت خود را به تدریج به مهاجران اروپایی  منتقل كردند. شما بدون فکر آدامس می جوید، اما این عمل کوچک دارای مزایای زیادی است. به غیر از اینکه یک تکه آدامس می تواند شما را از اذیت شدن با بوی دهان افراد نجات دهد، یا طعم تازه ای به دهان شما بدهد، اما آیا می دانید آدامس فواید زیادی برای سلامتی نیز دارد؟  در اینجا برخی از این امتیازات آورده شده است:

-دور کمر خود را باریک کنید

طبق مطالعه دانشگاه لیورپول ، آدامس می تواند ولع مصرف شما را کمی مهار کند ، که ممکن است به شما در انتخاب بهتر غذا کمک کند.  به طور متوسط ​​، افرادی که آدامس می جوند در این مطالعه نسبت به افرادی که آدامس نمی جویدند ، 36 کالری کمتری مصرف میکنند. با اینکه به نظر می رسد این همه چشمگیر نیست ، اما اگر هر روز 36 کالری از رژیم غذایی خود کاهش دهید ، این مقدار رفته رفته بیشتر می شود.

-فقط با جویدن آدامس کالری بسوزانید

 مطمئناً ، شما فقط 11 کالری در ساعت از طریق جویدن یک تکه آدامس می سوزانید ، اما ممکن است چندین برابر آن را طی 50 روز بسوزانید.

-دندان های خود را سالم نگه دارید

مطالعات نشان داده است که تجدید ساخت مجدد ضایعات اولیه مانند پوسیدگی و همچنین کاهش پوسیدگی در کودکانی که آدامس های بدون قند می جوند مشاهده شده است. تا زمانی که آدامس بدون قند باشد ، جویدن آن به مدت 20 دقیقه پس از خوردن می تواند با از بین بردن بقایای مواد غذایی و افزایش جریان بزاق ، از دندان های شما محافظت کند.  بزاق شما مینای دندان را تقویت می کند زیرا حامل فسفات و کلسیم است. انجمن دندانپزشکی آمریکا در واقع آدامس را برای جلوگیری از پوسیدگی توصیه می کند.

-بهبود حافظه

 هنگام آدامس جویدن ، جریان خون در مغز شما افزایش می یابد.  این اثرات مثبتی از جمله بهبود حافظه دارد. پروفسور اندرو شولی در تحقیق خود کشف کرد که با جویدن یک آدامس می توان حافظه کوتاه مدت را 35 درصد بهبود بخشید.  اما محتاط باشید: جویدن بیش از حد آن می تواند حافظه کوتاه مدت شما را کاهش دهد.

-با خواب آلودگی مبارزه کنید

بسیاری از افراد نمی توانند در بهترین حالت خود عمل کنند ، مگر اینکه شش تا هشت ساعت بخوابند ، و غالباً این خواب مهم را از دست می دهند.  به جای چای یا قهوه یا استفاده از قرص های کافئین ، با جویدن یک آدامس می توانید هوشیاری زیادی پیدا کنید.  مطالعات نشان می دهد که آدامس و حرکت فک با افزایش فعالیت مغز همراه است که با خواب آلودگی در طول روز مقابله می کنند. اگر برای هوشیاری در محل کار خود تلاش می کنید ، آدامس می تواند راه حل ساده ای باشد که به دنبال آن می گردید.  یک مطالعه نشان داد که آدامس می تواند با خواب آلودگی مقابله کند.  هر چیزی با طعم نعناع بویژه آدامس برای مبارزه با خمیازه های ظهر است.

-سوزش معده را کاهش دهید

یک تکه آدامس می تواند سطح اسید را در مری کاهش دهد.  این ممکن است به کاهش ریفلاکس اسید و سوزش معده کمک کند.

-با افسردگی مبارزه کنید

 جویدن آدامس دو بار در روز به مدت دو هفته باعث کاهش اضطراب ، افسردگی ، خستگی و سایر بیماری های روحی در بیماران در طی یک مطالعه در سال 2011 شد.

-رفع حالت تهوع

 انواع طعم نعناعی یا  زنجبیلی و بدون قند می تواند معده را تسکین دهد ، چه این تهوع صبحگاهی باشد یا تهوع حرکتی.  نعنا و زنجبیل درمان طبیعی برای حالت تهوع است.  اگر به دنبال راه های آسانی برای بهبود سلامتی خود هستید ، سعی کنید یک تکه آدامس را بجای اینکه به دنبال یک دسر بروید ، بجوید.  بعداً از خود تشکر خواهید کرد

-از خشکی دهان ممانعت میکند و نفس شما را تازه میکند

 یکی از دلایلی که دهان شما را بدبو می کند به دلیل کمبود جریان بزاقی و رشد باکتری های اضافی است که متعاقب آن اتفاق می افتد.  آدامس غدد بزاقی شما را تحریک می کند و دهان شما را در تمام طول روز تازه نگه می دارد، این در حالی است که باکتری های ناخوشایند را از بین می برد.  یک آدامس با طعم نعناع بدون شکر تنها چیزی است که شما نیاز دارید تا در طول روز احساس تازگی در دهان خود داشته باشید.

-انسداد گوش را تسکین می دهد

بسیاری از افراد هنگام پرواز درون هواپیما دچار انسداد گوش میشوند، زیرا کابین تحت فشار می تواند گوش ها را مسدود کند یا باعث تحریک و درد شود.  یک راه خوب برای تسکین این مسئله داشتن یک بسته آدامس است.  جویدن یک تکه آدامس به طور طبیعی کمک می کند تا فشار هوا در گوش با فشار خارج یکسان شود. همچنین در تخلیه آبی که بعد از دوش گرفتن یا شنا در گوش مسدود می شود نیز موثر است. جویدن آدامس به پاکسازی حفره های سینوس کمک می کند و مایعات را بیشتر به بیرون هل می دهد و گوش را تمیز می کند.


تاریخ: 1399/08/28 03:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 93


نظرات